Go Wool termoprádlo z merino vlny

Merino vlna

 Pro oblečení je vlna nejpřirozenější materiál, přizpůsobující se našemu tělu. Byla zdokonalována miliony let v evolučním vývoji jako ideální pokrytí těla savců. Přirozeným účelem vlny je ochrana pokožky a termoregulace těla. Žádný jiný materiál se jí v tom nemůže zdaleka vyrovnat. Lidé si od pradávna cenili vlny právě pro její vlastnosti.

 Vlastnosti vlny

       * Termoregulační vlastnost musí být uvedena na prvním místě. Vlna dokáže ochránit jak proti horku, tak proti chladu. Na rozdíl od umělých vláken má mnohem větší tepelný rozsah pro zachování tělesného komfortu.
      * Odvádění vlhkosti a udržení suché pokožky. Ve vlněném oblečení se i po propocení cítíte mnohem lépe než v oblečení z jiného materiálu. Navíc při mírném zpocení vlhkost vůbec nepocítíte, protože vlna je schopna vázat vodu ve své struktuře až do 20% své hmotnosti beze změny izolačních vlastností.
      * Redukce tělesných pachů. Vlněné oblečení se dá nosit mnohem déle bez vyprání než jiné materiály. Nošením se vlna zkvalitňuje. Její povrch je navíc uzpůsobený tak aby znepříjemňoval  život bakteriím.
      * Přátelská vúči lidské pokožce. Merino vlna neškrábe. Navíc při fyzicky náročné aktivitě chrání pokožku lépe než bavlna či syntetické materiály.
      * Ohnivzdornost. Vlna přirozeně špatně hoří ve srovnaní s ostatními  látkami.